Site icon Časopis Metropola

Mestská hromadná doprava prechádza od pondelka na prázdninový režim

Mestská hromadná doprava prechádza od pondelka na prázdninový režim

Spoje MHD vypravia podľa cestovného poriadku pre Pracovný deň – školské prázdniny.

Mestská hromadná doprava (MHD) v Bratislave prechádza od pondelka 29. novembra na prázdninový režim. Informoval o tom hovorca Dopravného podniku Bratislava (DPB) Martin Chlebovec. „Vzhľadom na aktuálne platné protipandemické opatrenia, vyhlásený núdzový stav a s tým spojené obmedzenie mobility zavádza DPB od pondelka zmenu režimu prevádzky MHD na prázdninový režim,“ uviedol. Spoje MHD vypravia podľa cestovného poriadku pre Pracovný deň – školské prázdniny. Školské spoje 2, 4, 5 a 14 budú premávať aj naďalej.

Zavedenie prázdninového režimu DPB zvážil a výpravu ovplyvňuje najmä klesajúci počet cestujúcich, ako aj stúpajúca pozitivita COVID-19 u vodičov MHD. „DPB bude situáciu podrobne monitorovať a prispôsobovať štruktúru výpravy spojov na linkách,“ vysvetlil Chlebovec. Dopravný podnik tiež pokračuje v intenzívnom čistení a dezinfekcii vozidiel MHD každý deň po návrate z prevádzky. „Každý dopravný prostriedok prechádza aj komplexným čistením, ktoré zahŕňa hĺbkové čistenie stropov a tepovanie sedadiel. Nad rámec toho pristúpil DPB opäť k dlhotrvajúcej polymérovej dezinfekcii,“ doplnil hovorca.

Každý vodič MHD je vybavený dezinfekčnými prostriedkami a má tak možnosť vozidlo dezinfikovať aj priebežne počas dňa. „V zmysle platných nariadení musia mať cestujúci počas jazdy prekryté dýchacie cesty respirátorom. Aj vďaka týmto opatreniam je prevádzka MHD v Bratislave naďalej bezpečná,“ uzavrel Chlebovec.

Exit mobile version