Site icon Časopis Metropola

Kúpalisko Matadorka otvorí tohtoročnú sezónu s viacerými novinkami

Hygienici povolili prevádzku všetkých kontrolovaných kúpalísk v kraji

Kúpalisko Matadorka v bratislavskej Petržalke otvorí tohtoročnú sezónu s novým vybavením pre rodiny s deťmi aj lepšími podmienkami pre plavcov. Informuje o tom hovorkyňa kúpaliska Miroslava Koreneková s tým, že aj tento rok prevádzkovateľ kúpaliska investoval do jeho obnovy V prípade priaznivého počasia otvoria letnú sezónu na Matadorke v sobotu 22. júna. .

„Minulý rok sme investovali 50-tisíc eur do rekonštrukcie nášho 50-metrového bazéna, no zostali nám nejaké resty, ako dokončenie vonkajšieho obkladu či natretie vodiacich čiar na dne bazéna,“ vysvetlil prevádzkar Marek Giba z OZ Klub vodného póla Bratislava s tým, že dokončenie týchto prác bolo pre prevádzkovateľov prioritou. K lepšiemu sa majú zmeniť aj podmienky pre ranných, ale aj pre celodenných plavcov.

„Aktívni plavci môžu už aj počas dňa využívať dve až tri dráhy s vodiacimi čiarami na dne, určené výlučne pre plávajúcich. Navyše, v dráhach môžu používať aj všetky plavecké pomôcky, okrem iného aj ťapky na ruky či plutvy,“ poznamenal Giba. Ďalšou z noviniek, ktorú plánujú dokončiť do začiatku prázdnin, je rozšírenie vybavenia pre rodiny s deťmi.

„Staré, nevyužívané brodisko bolo zrušené, čím hneď vedľa detského bazénika vznikla nová oddychová zóna so slnečníkmi, lehátkami a detským kútikom v tieni stanu,“ priblížila hovorkyňa s tým, že pri bufete na terase vznikne menší detský kútik. Zmenou prešlo aj menu v bufetoch. „Hoci zostávajú niektoré obľúbené kúpaliskové klasiky, v stálej a špeciálnej ponuke nájdu návštevníci teraz aj mnohé zdravé jedlá či ľahšie alternatívy,“ uzatvára Giba.

Exit mobile version