Site icon Časopis Metropola

Koncesionár D4 a R7 sprevádzkoval poslednú vetvu križovatky Prievoz v hlavnom meste

Koncesionár D4 a R7 sprevádzkoval poslednú vetvu križovatky Prievoz v hlavnom meste

Vodiči môžu od soboty plynulo prejsť z Prístavnej ulice na rýchlostnú cestu R7 a v opačnom smere do centra mesta sa tak vyhnúť obchádzke po Bajkalskej a Prievozskej ulici.

Koncesionár projektu verejno-súkromného partnerstva (PPP) pre diaľnicu D4 a rýchlostnú cestu R7 v sobotu v skorých ranných hodinách sprevádzkoval poslednú vetvu križovatky Prievoz v Bratislave. „Vodiči teda môžu plynulo prejsť z Prístavnej ulice na rýchlostnú cestu R7 a v opačnom smere do centra mesta sa tak vyhnúť obchádzke po Bajkalskej a Prievozskej ulici,“ informovalo ministerstvo dopravy a výstavby na sociálnej sieti.

Otvorenie novovybudovaného úseku miestnej cesty od výjazdu na diaľnicu D1 zo starej Prístavnej ulice po novú turbookružnú križovatku na Slovnaftskej ulici vopred avizovala polícia. Dopravné obmedzenia v úseku nových turbookružných križovatiek sú zrušené a premávka je vedená v oboch jazdných pruhoch. „Svetelné signalizácie nebudú zatiaľ zapnuté,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Silvia Šimková. Polícia požiadala vodičov, aby najmä sledovali dopravné značenie a správne sa radili do jazdných pruhov.

Výstavba úsekov diaľnice na juhovýchodnom obchvate hlavného mesta na D4 Bratislava, Jarovce – Bratislava, východ – Rača v dĺžke 27 kilometrov a rýchlostnej cesty R7 Bratislava, Nivy – Šamorín, západ – Holice v dĺžke 32 kilometrov trvala od roku 2016 do jesene minulého roka. Ako prvé odovzdali do užívania v júli 2020 úseky R7 Bratislava, juh – Šamorín, západ – Holice (takmer 26 km) a D4 Bratislava, juh – Podunajské Biskupice (4 km). V novembri 2020 pribudla aj nadväzujúca časť D4 Podunajské Biskupice – Vrakuňa (3,6 km).

V priebehu roka 2021 motoristi postupne začali využívať ďalšie časti novej diaľnice a rýchlostnej cesty. Na D4 vo februári uviedli do prevádzky úsek Vrakuňa – Bratislava, východ I (7,5 km), v septembri Vajnory – Rača (2,4 km) a Petržalka – Bratislava, juh (4,5 km), v októbri Jarovce – Petržalka (2,5 km) a tiež zvyšný úsek R7 Bratislava, Nivy – Bratislava, juh (6,4 km). V novembri ešte pribudla posledná časť D4 Bratislava, východ – Vajnory (3 km).

Súčasťou D4 je trojkilometrové súmostie ponad Dunajom s hlavným Lužným mostom. D4 a R7 sú prepojené v križovatke Bratislava, juh. Chýbajúce prepojenie z diaľnice D1 na D4 má zabezpečiť Národná diaľničná spoločnosť v rámci rozšírenia D1 v úseku Bratislava – Triblavina.

Exit mobile version