Site icon Časopis Metropola

Jazdu vodiča s takmer tromi promile ukončili policajti

Jazdu vodiča s takmer tromi promile ukončili policajti

Z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili 30-ročného Mateja S., ktorý bol po vykonaní potrebných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia.

Až policajti v utorok pred 22:00 ukončili nezodpovednú jazdu 30-ročného muža, ktorý viedol vozidlo Hyundai Accent po Trnavskej ceste v Bratislave. Po odbočení na Sputnikovú ulicu prešiel do protismeru, kde ohrozil oproti idúce vozidlo Mercedes. Jeho vodič musel prudko strhnúť volant doľava, aby nedošlo k čelnej zrážke, pri čom si poškodil nárazník vozidla o obrubník. Vodič Hyundaiu pokračoval v jazde, pričom sa plne nevenoval vedeniu vozidla, narazil a poškodil zaparkované vozidlo BMW 330. Ako ďalej informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, ani náraz ho nezastavil a v jazde pokračoval ďalej, pričom až privolaná hliadka dopravných policajtov toto vozidlo zastavila a vodiča podrobila kontrole. Tá skončila s výsledkom 2,81 promile alkoholu v dychu.

„Vodič bol bezodkladne na mieste obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na policajné oddelenie. K zraneniu osôb v súvislosti s touto udalosťou nedošlo. Z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky bolo vznesené obvinenie 30-ročnému Matejovi S., ktorý bol po vykonaní potrebných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia,“ uviedla polícia s tým, že vec sa realizuje v takzvanom super rýchlom konaní.

Exit mobile version