Site icon Časopis Metropola

Hasiči aktuálne zasahujú pri požiari vinohradov v Rači

Hasiči aktuálne zasahujú pri požiari vinohradov v Rači

Zásah hasičov potvrdili z operačného strediska HaZZ v Bratislave.

Bratislavskí hasiči aktuálne zasahujú pri požiari vinohradov v Rači. Informáciu pre agentúru SITA potvrdili z operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave. „Môžeme potvrdiť zásah hasičov, bližšie informácie poskytneme neskôr,“ uviedli z operačného strediska HaZZ.

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Bratislave Štefan Koči, hasiči momentálne zasahujú pri hasení dvoch požiarov. „Požiar vinohradu bol ohlásený krátko po 13:00 na Horskej ceste v mestskej časti Rača, kde zasahuje 24 príslušníkov HaZZ s ôsmimi kusmi hasičskej techniky, a tiež členovia dobrovoľného hasičského zboru Rusovce,“ uviedol. Pri požiari na Račianskej ulici, ktorý bol ohlásený pred 14:30 zasahuje 12 príslušníkov HaZZ s dvoma kusmi hasičskej techniky, a tiež dobrovoľní hasiči z Rače a Záhorskej Bystrice.

Úsek medzi Peknou cestou a Vinohradmi v Bratislave je z dôvodu požiaru aktuálne neprejazdný. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, policajti a hasiči zasahujú pri požiari porastu a časti vinohradov s veľkosťou približne päť hektárov, na Peknej Ceste smer Vinohrady. „Uvedený úsek je neprejazdný. Upozorňujeme vodičov, aby sa riadili pokynmi polície a využili alternatívne trasy,“ vyzýva polícia.

zdroj foto: facebook.com/marian.vladar

Exit mobile version