Site icon Časopis Metropola

Festival Lovestream vo Vajnoroch navštívi počas víkendu viac ako 50-tisíc ľudí

Festival Lovestream vo Vajnoroch navštívi počas víkendu viac ako 50-tisíc ľudí

Od piatka 18. augusta do nedele 20. augusta očakávajú bratislavské Vajnory viac ako 50-tisíc návštevníkov festivalu Lovestream.

Zdroj foto: facebook.com/LOVESTREAM Festival FansZuzu Zuzulienka Sinkovicova

Mestská polícia (MsP) Bratislava má pre návštevníkov festivalu a obyvateľov mestskej časti niekoľko odporúčaní. Festival sa uskutoční na športovom letisku Vajnory, oficiálne sa začína v piatok o 12:00 a končí sa v nedeľu o 24:00. Obyvatelia stanového mestečka majú areál opustiť do 12:00 v pondelok.

Počas festivalových dní bude od 18:00 – 24:00 uzavretá časť Rybničnej ulice. „Najmä počas večerných hodín, keď sa očakávajú vystúpenia najväčších hviezd, môže byť doprava v okolí obmedzená a môžu sa tvoriť zápchy. Verejnosti odporúčame zvoliť alternatívne trasy a vyraziť s predstihom,“ upozorňuje MsP. Hlavný program sa končí každý deň o polnoci. „V tomto čase očakávame veľký pohyb ľudí smerom do mesta, s ktorým môžu byť spojené aj zdržania v doprave,“ dodáva MsP a odporúča využiť alternatívne trasy a obísť Vajnory a Východné.

Dopravca SlovakLines bude zabezpečovať kyvadlovú dopravu z AS Mlynské Nivy a späť. „Dopravný podnik Bratislava posilňuje spoje, ktoré idú k festivalovým bránam,“ uvádza MsP a dodáva, že kyvadlová doprava bude premávať od zastávky OC Vajnory liniek 52, 53, 56, X56 a 65. „Nočná doprava po skončení programu bude zabezpečená autobusmi linky X56 z OC Vajnory (na Ul. Pri starom letisku) na Zlaté piesky a odtiaľ električkami N2 cez Trnavské mýto na Hlavnú stanicu,“ dodáva MsP.

Využiť bude možné aj vlakovú dopravu z Hlavnej stanice na Železničnú stanicu Vajnory. Na festival budú mať vstup aj návštevníci na bicykloch. „Do areálu sa dostanú poza OC Vajnoria až k pešiemu a cyklistickému Vstupu JUH, a následne v areáli starého letiska na Parkovisko P-B+M,“ konštatuje MsP. Návštevníkov, ktorí prídu autom, navigátori nasmerujú z Rybničnej ulice na parkovisko festivalu. Je potrebné mať lístok na parkovanie.

Na dopravu a bezpečnosť v okolí festivalu bude dohliadať Polícia SR a mestskí policajti. MsP vyšle na miesto festivalu policajtov z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie, Okresného veliteľstva Nové Mesto, ale aj s cyklohliadky a odťahovú službu. „V prípade potreby môžu zasiahnuť hliadky aj z ďalších mestských častí,“ dodáva MsP s tým, že rovnako ako aj vo Vajnoroch, aj v Starom Meste bude zvýšený výkon služby, a to aj po polnoci, keď očakávajú presun návštevníkov festivalu do centra mesta.


Exit mobile version