Site icon Časopis Metropola

Eurovea Tower dosahuje výšku 150 metrov, stane sa prvým slovenským mrakodrapom

Eurovea Tower dosahuje výšku 150 metrov

Celková výška mrakodrapu dosiahne po dokončení hrubej stavby v novembri tohto roka 168 metrov.

Eurovea Tower dosahuje výšku 150 metrov, stane sa tak prvým slovenským mrakodrapom. Ako informuje developer projektu J&T Real Estate (JTRE), Bratislava sa podľa Rady pre výškové budovy a mestské prostredie (CTBUH) stane 201. mestom na svete, v ktorom stojí mrakodrap, teda budova s výškou minimálne 150 metrov. „Eurovea Tower túto hranicu prekoná tento týždeň dokončením 44. poschodia,“ konštatuje investor s tým, že celková výška mrakodrapu dosiahne po dokončení hrubej stavby v novembri tohto roka 168 metrov.

zdroj: JTRE

Stavebné práce na pokračovaní komplexu Eurovea sa začali koncom roka 2019. Začiatkom tohto roka prekonala hrubá stavba Eurovea Tower polovicu konečnej výšky, hranicu 100 metrov prelomila koncom marca a najvyššou budovou na Slovensku sa stala v júni. „V najbližších dňoch sa začne montovať koruna mrakodrapu vysoká 17,4 metra, ktorú bude tvoriť 12 lúčov zložených z dvoch častí,“ priblížil developer s tým, že v októbri príde na rad betónovanie meter hrubej stropnej dosky na najvyššom, 45. poschodí. Aktuálne budované poschodie zobrazuje digitálny displej na šplhacom debnení.

zdroj: JTRE

Okrem mrakodrapu so 400 rezidenciami tvoria projekt Eurovea 2 rozšírenie nákupného centra, rezidencie Riverside, administratívne budovy Pribinova X, Pribinova Y a podzemné garáže. Súčasťou výstavby v rámci mestskej štvrte Eurovea City pri Dunaji je aj predĺženie nábrežnej promenády, vybudovanie bulváru Pribinova s prípravou na umiestnenie telesa električkovej trate a ďalšie verejné priestory, ihriská a športoviská. Dokončenie celého projektu je naplánované na budúci rok.

zdroj: JTRE
Exit mobile version