Site icon Časopis Metropola

Dvaja bratia najprv zaútočili na majiteľa podniku, neskôr napadli aj policajtov

Dvaja bratia najprv zaútočili na majiteľa podniku, neskôr napadli aj policajtov

Obvineniu z trestného činu výtržníctva a útoku na verejného činiteľa čelia 22-ročný Adrián G. a 24-ročný Dušan G. z okresu Prešov.

Dvaja bratia najprv zaútočili na majiteľa podniku v Bratislave, neskôr napadli aj policajtov. Obvineniu z trestného činu výtržníctva a trestného činu útoku na verejného činiteľa spáchaných formou spolupáchateľstva čelia 22-ročný Adrián G. a 24-ročný Dušan G. z okresu Prešov. Ako uviedol bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, obvinených v sobotu 4. júna vyzval čašník podniku na Istrijskej ulici v Devínskej Novej Vsi, aby si presadli k inému stolu. Dvojica zareagovala vulgárne a čašníkovi sa začali vyhrážať.

Následne prišiel majiteľ podniku, ktorý oboch mužov vyzval, aby odišli. „Mladíci zareagovali najskôr verbálnym útokom, následne aj fyzicky napadli majiteľa, ktorého okrem iného udreli popolníkom do krku,“ uviedol Szeiff. Do podniku prišla policajná hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky (PMJ), voči ktorej sa bratia správali tiež agresívne. Pri pokuse o napadnutie jedného z príslušníkov PMJ ich policajti spacifikovali. „V nadávkach a nevhodnom správaní voči policajtom pokračovali aj počas ich eskortovania na policajné oddelenie,“ doplnil Szeiff.

Oboch bratov umiestnili do cely policajného zaistenia. V prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody na jeden rok až päť rokov. Vec riešia v takzvanom super rýchlom konaní.

Exit mobile version