Site icon Časopis Metropola

Dúbravská knižnica sa postupne modernizuje, v pláne sú ďalšie zmeny

Dúbravská knižnica sa postupne modernizuje, v pláne sú ďalšie zmeny

Dúbravská knižnica v Bratislave sa postupne modernizuje, v pláne sú ďalšie zmeny. „Vedenie mestskej časti začalo v lete 2016 s postupnou modernizáciou knižnice. Prebehla výmena okien za plastové, sklených výplní v budove, takzvaných kopilitov. K novinkám patrilo aj zavedenie internetu pre čitateľov bezplatne, práce na online katalógu, viac akcií pre verejnosť, či knižný kolotoč,” uviedla hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinatová a dodala, že minulý rok sa zrekonštruovalo v knižnici horné poschodie – Oddelenie pre dospelých a náučnej literatúry. „Interiér ožil novým nábytkom, v plánoch do budúcnosti ostáva modernizácia dolného poschodia – Oddelenia pre deti a mládež,” doplnila.

V mestskej časti Bratislava-Dúbravka je október venovaný knihám. Každý nový čitateľ dostane pri návšteve miestnej knižnice na Sekurisovej počas októbra ročné členské zadarmo. „Dúbravská knižnica so štyrmi oddeleniami ponúka takmer 57-tisíc titulov a je najväčšou knižnicou v štvrtom bratislavskom obvode,” uviedla hovorkyňa a dodala, že registrovaných má viac ako 900 čitateľov, z toho asi polovica sú deti do 15 rokov. „Minulý rok knižnicu navštívilo viac ako 18-tisíc ľudí, ktorí si vypožičali viac ako 132-tisíc kníh,” dodala.

Počas prvej pandemickej vlny prišla miestna knižnica s dvoma novinkami. „Po mestskej časti začal v apríli jazdiť knižný kuriér. Po uvoľnení opatrení a opätovnom sprístupnení knižnice síce prestal, no stále funguje a doručí knihy imobilným, teda tým, ktorí sa nemôžu prísť knižku vybrať sami,” uviedla hovorkyňa a dodala, že druhou novinkou je Bibliobox pred Domom kultúry Dúbravka, ktorý slúži pre vrátenie knižiek mimo otváracích hodín miestnej knižnice.

Exit mobile version