Site icon Časopis Metropola

Bratislavské letisko obnovilo štandardnú prevádzku

Bratislavské letisko obnovilo štandardnú prevádzku

Najväčšie domáce letisko v piatok ráno vybavilo prvé pravidelné lety dopravcov.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave už obnovilo svoju bežnú prevádzku po viac ako sedemhodinovom uzavretí pre nepriaznivé počasie počas predchádzajúceho dňa. V štandardnom režime funguje od štvrtkového večera od 20:00, informovalo o tom na sociálnej sieti. Najväčšie domáce letisko v piatok ráno vybavilo prvé pravidelné lety spoločností Wizz Air a Ryanair. V tento deň je podľa letového poriadku plánovaných trinásť príletov a dvanásť odletov takmer výlučne na pravidelných linkách dopravcov.

Pre nepriaznivé meteorologické podmienky vo štvrtok bolo bratislavské letisko uzavreté od 12:40 až do večera, zrušené boli viaceré lety. Ako informovala hovorkyňa letiska Zuzana Drobová, sneženie bolo také intenzívne, že napriek nepretržitej údržbe dráh na udržanie ich prevádzkyschopnosti nepomáhal mechanický ani chemický zásah.

Niektorí diskutujúci na sociálnej sieti spochybňovali technickú a personálnu pripravenosť letiska na zvládnutie vzniknutej kalamitnej situácie. „Letecká doprava je trošku špecifickejšia ako cestná. Náš prevádzkový dispečing špeciálnymi vozidlami meria napríklad brzdné účinky na dráhe. Nemôžeme si dovoliť akékoľvek riskovanie,“ reagovalo letisko. Podľa meteorológov štvrtkové celodenné snehové zrážky v hlavnom meste boli najintenzívnejšie za posledných osem rokov.

Exit mobile version