Site icon Časopis Metropola

Art Books Coffe – viac ako galéria

Art Books Coffe – viac ako galéria

V centre Starého Mesta, na Baštovej ulici neďaleko Michalskej veže, neprehliadnete malý stolík obložený časopismi o umení, architektúre, dizajne. Stojí na chodníku pred skleneným priečelím a nápisom  pozývajúcim vstúpiť do dverí. Ak sa zastavíte a prijmete pozvanie, neoľutujete. Uvíta vás Galéria ABC.  

Priestor dýcha pozitívnou atmosférou historickej stavby, v horúcom lete poskytuje tieň, v ktorom pocítite energiu umeleckých objektov aj náladu a úsmevy domácich. Prvýkrát som zavítal do galérie na uvedenie knihy Ivana Melicherčíka Čo to vlastne zbierame a prišiel som znovu. Zaujímalo ma, aký príbeh sa skrýva za galériou. O tom mi porozprávala  jej manažérka Katarína Schottert Sobolčiaková.

  • Bratislava má desiatky súkromných galérii a je vzácne, ak vznikne v centre Starého Mesta ďalšia. Stačí dobrý výstavný koncept na získanie návštevnosti, alebo musia byť v zámere aj kaviareň, prípadne iné komerčné aktivity?
    Art Books Coffee je viac ako súkromná galéria, je to unikátny priestor s bohatou náplňou.  Poskytujeme priestor začínajúcim autorom, ktorí sa usilujú preraziť a predstaviť sa verejnosti. Ako kaviareň už nefungujeme, no aby sme si zachovali naše meno, pri každom nákupe ponúkame kávu so sebou zdarma:)) Súčasťou nášho priestoru a pravidelného výstavného programu sú rôzne podujatia. Krsty kníh, prednášky, besedy, workshopy, dokonca počas minulého leta sme organizovali program pre deti. Niečo ako denný tábor s množstvom edukatívnych, ale aj zábavných aktivít. ABC taktiež aktívne pôsobí ako kníhkupectvo diskontných kníh. Záleží nám na tom, aby u nás návštevníci mohli nielen nájsť unikátne publikácie, ale aj za najvýhodnejšiu cenu.

S Katarínou Schottert Sobolčiakovou sa rozprával Vladimír Grežo.

Exit mobile version