Site icon Časopis Metropola

Agresívny muž založil požiar v Petržalke a napadol policajtov

Agresívny muž založil požiar v Petržalke a napadol policajtov

K požiaru v bytovom dome na Kopčianskej ulici, ktorú mala založiť neznáma osoba, bola zavolaná policajná hliadka polície vo štvrtok 22. decembra krátko pred 21:50.

Ako informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, policajti po príchode na miesto spolu s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru lokalizovali miesto požiaru, a následne začali prehľadávať chodby domu. Na jednom z poschodí pred nimi začal utekať podozrivý muž, ktorý im nastriekal do očí slzný plyn.

„Muž z miesta utiekol, avšak po krátkej chvíli za policajtmi prišli obyvatelia jedného z bytov, ktorý im uviedli že do ich bytu – po tom, ako pootvorili dvere, vtrhol neznámy muž a zatvoril sa v jednej z izieb. Policajti so súhlasom majiteľov vstúpili do bytu a sa snažili s mužom nadviazať komunikáciu, opakovane ho vyzývali, aby upustil od svojho konania a otvoril dvere, avšak muž ich výzvy ignoroval,“ popisuje polícia s tým, že muž sa vyhrážal, že „to tam celé podpáli“.

Nakoľko vzniklo dôvodné podozrenie, že muž svoje vyhrážky uskutoční, policajti využili svoje zákonné oprávnenie, vykonali služobný zákrok a muža za využitia donucovacích prostriedkov obmedzili na osobnej slobode. Príslušníci Hasičského a záchranného zboru požiar na mieste uhasili, k zraneniu osôb nedošlo a rovnako nebola potrebná evakuácia obyvateľov.

40-ročný agresívny muž bol podrobený vykonaniu dychovej skúšky ktorá skončila s pozitívnym výsledkom – v dychu mu namerali 1,42 promile alkoholu. Po vykonaní potrebných úkonov bol muž umiestnený v cele policajného zaistenia. „Zo strany vyšetrovateľa Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V bolo v tejto súvislosti začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu útoku na verejného činiteľa v súbehu s trestným činom porušenia domovej slobody. Vyvodením trestno právnej zodpovednosti voči konkrétnej osobe sa v súčasnosti policajti zaoberajú,“ uzatvára polícia.


Exit mobile version