Site icon Časopis Metropola

Agresívny muž počas služobného zákroku napadol policajta

Agresívny muž počas služobného zákroku napadol policajta

Za prečin útoku na verejného činiteľa hrozí mužovi jeden až päť rokov za mrežami.

Agresívny muž počas služobného zákroku v bratislavskej Dúbravke napadol policajta, hrozí mu jeden až päť rokov za mrežami. Policajná hliadka bola preveriť oznámenie, podľa ktorého sa mal na Saratovskej ulici v blízkosti zastávky MHD pohybovať muž s lesklým predmetom, ktorý sa podobal na nôž. Na sociálnej sieti o tom informuje bratislavská krajská polícia. „Policajti v blízkosti miesta oznámenia spozorovali muža, ktorého vyzvali, aby im predložil doklad totožnosti. Namiesto toho však muž začal policajtom vulgárne nadávať a pred hliadkou ustupovať,“ uviedla polícia.

Policajti muža opäť vyzvali, aby zostal na mieste a predložil doklady totožnosti. Muž však policajné výzvy opäť nerešpektoval a zaujal bojový postoj so zovretými päsťami pod bradou. Policajti sa mu preto rozhodli založiť putá. „Počas použitia donucovacích prostriedkov bol muž agresívny a kládol aktívny odpor. Policajta dokonca kopol a udrel do vesty, kde mal umiestnenú vysielačku, ktorej zlomil anténu,“ uviedla polícia a dodala, že zadržaný muž bol následne eskortovaný na policajné oddelenie, kde bol obvinený z prečinu útoku na verejného činiteľa.

„Pri služobnom zákroku sa nikto nezranil. Muž bol po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnený do cely policajného zaistenia. Vec sa realizuje v tzv. super rýchlom konaní. V prípade preukázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov,“ uzavrela polícia.

Exit mobile version